Laiptų turėklai

Kokio aukščio turi būti turėklai ?

Rekomenduojamas laiptų turėklų aukštis ant laiptų yra 0.9 m, lauko balkonuose 1 m. Pagal statybos reglamentą nuo 7 aukšto tureklų aušktis turetų būti 1,1 m.

Kokių rūšių yra nerūdijantis plienas ?

Nerūdijantis plienas – tai bendras tokio tipo plieno apibūdinimas, kurio sudėtyje yra bent 12 % chromo, bei kintamas kiekis Ni, Mo, C,Ti. Šiems plieno tipams lyginant su kitais, bendra yra tai, kad jie pasižymi itin aukštu atsparumu korozijai. Nerūdijančio plieno markių yra labai daug, kas liečia turėklų gamybą galima išskirti tris rūšis feritinį, 304 ir 316.

Feritinis yra pats pigiausias nerūdijantis plienas visiškai be nikelio ir mažiausiai atsparus korozijai, nesąžningų gamintojų jis naudojamas kaip standartinis nerūdijantis plienas, nors lauko sąlygomis ant jo atsiranda maža korozija.

304 markės nerūdijantis plienas plačiausiai naudojamas turintis 18,1 % chromo ir 8,3 % nikelio.

316 markės nerūdijantis plienas skiriasi nuo 304 markės, kad turi molibdeno (Mo) nuo 2,2 iki 2,7 %. Jis naudojamas agresyviose korozijai aplinkose t.y. baseinuose, jachtuose ir pan.

Ant nerūdijančio plieno turėklų lauke vietomis atsirado rūdžių. Ar jie ir toliau rūdys ?

Gali būti dvi priežastys. Pirmoji turėklai pagaminti iš feritinio nerūdijančio plieno, kuris lauko sąlygomis kažkiek rūdija. Atskirti feritinį nerūdijantį plieną lengva jį traukia magnetas, 304 ir 316 markės nerūdijančio plieno magnetas netraukia.

Antroji nerūdijantis plienas sandėliavimo ar apdirbimo metu lietėsi su standartiniu plienu, kurio likusios dalelės lauko sąlygomis surūdijo. Dažnai tai būna turėklų adatėlių suvirinimų šlifavimas metaliniu šepečiu arba suvirinimo siūlės ėsdintos specialiomis rūgštimis, po kurių kažkiek veikia korozija. Šiuo atvejų rūdis reikia nuvalyti ir jos neatsinaujins.

Norime pastatyti metalinius tureklus laiptam, bet sienos jau išdažytos, girdėjau, kad metalą virinant gali buti pažeistos sienos ?

Dabar yra daug ivairių suvirinimo būdų, jeigu turėklus virinsite paprastu elektrodu pasižeis ir sienos ir pakopos. Tureklų suvirinimui naudojamas suvirinimas argono aplinkoje, kuris „nesitaško“ ir nepažeidžia nei sienų, nei pakopų.

Ar turėklų porankis ant laiptų turi būti ištisinis ?

Jeigu kokybiški turėklai porankis ant turėklų turėtų būti ištisinis be tarpų. Dažnai turėklų porankio sujungimas gana sudėtingas tai meistrai siūlo daryti jį dalimis. Ištisinis porankis turi privalumų, kad už jo visur galima pasilaikyti ir kad susiriša visi turėklų maršai kas padaro turėklus daug tvirtesnius.

Kuo skiriasi keturkampis turėklų porankis nuo apvalaus ?

Ergonominiu požiuriu žmogaus ranka labiau pritaikyta laikytis už apvalaus porankio. Patogiausias porankio diametras 50 mm.
Keturkampis porankis turi kitokią sujungimo geometriją, jeigu laiptai apsisuka toks porankis montuojant geometriškai „lužta”.
Apvalus laiptų porankis gali suktis aplink savo ašį todėl montuojant jis daugi labiau prisitaiko prie laiptų sukimosi ir geometriškai nelūžinėja.

Koks atstumas tarp turėklų statramsčių ?

Rekomenduojamas atstumas tarp laiptų turėklų statramsčių yra 0,9-1,2 m.

Kokio storio stiklas naudojamas turėkluose ? Kas yra laminuotas stiklas ?

Stiklo storis labai įtakoja turėklų kainą. Privačiuose namuose kur judėjimas mažas stiklas naudojamas 6mm-8mm storio, pastatuose kur judėjimas didelis naudojamas 8mm-12mm stiklas. Stiklas būtinai turi būti grūdintas, negrūdinto stiklo turėklai yra nesaugūs ir netinkami ekplotacijai. Grūdintas stiklas duždamas subyra mažais gabaliukais, negrūdintas dideliais ašriais gabalais, kurie gali sužaloti.

Laminuotas stiklas yra stiklas klijuotas iš dviejų stiklų kurių tarpe yra plėvelė. Jeigu toks stiklas dužta jo gabaliukai pakimba ant plėvelės, tokio stiklo saugumo parametrai yra aukštesni negu tik grūdinto, pagrindinė problema, kad laminuoto stiklo kraštas yra negražus nes matosi du stiklai ir plėvelė todėl dažniausiai turėklams naudojamas tik grūdintas stiklas.

Kas yra tonuotas stiklas ?

Tonuotas stiklas yra stiklas su atspalviu dažniausiai būna du atspalviai rudas ir pilkas. Čia nereiktų tonuoto stiklo maišyti su spalvotu stiklu kai spalva gaunama užklijavus ant stiklo plėvelę. Tonuoti stiklai beveik trečdaliu brangesni už skaidrius. Jeigu turėklas yra aukštai skaidrus stiklas nesuteikia saugumo pojūčio stovint prie turėklo, todėl dedamas tonuotas stiklas.

Kaip derinti turėklus lauko terasoje ?

Lauke iš turėklų gamybai naudojamų medžiagų geriausia išsilaiko nerūdijantis plienas, medinių detalių lauko turėklų gamyboje siūlome vengti nes jų tarnavimo laikas labai mažas. Veikiant saulei, vėjui geriantis drėgmei medinių detalių neapsaugo nei dažai nei storas lako sluoksnis jos greitai praranda išvaizdą. Lauko terasoje rekomenduojame turėklus derinti prie stogo atspalvio, geriausia atrodo turėklai kai porankis ir statrasmstis yra stogo atspalvio, o vamzdeliai nerūdijančio plieno.

Koks skirtumas naudojant turėkluose vamzdelius ar troselius ?

Pirma troseliai yra pakankamai aštrūs perbraukus juos ranka galima susižeisti. Antra montuojant troselius reikia juos įtempti, o stuktelėjus koja troselį reikia vėl pertempti, kad jisai nekabotų. Dėl aštrumo ir eksplotacinių savybių troseliai mažai naudojami turėkluose. Laiptų gamyba Kaune. Laiptai kaina.